BRACCO ITALIANO |
Antal: 17 |
|
Domare: |
SKALIN BO - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
FANCYGUN HARD AS A ROCK OF SOBERS Ägare: BITTE AHRENS PRIMAVERA & PIERLUIGI PRIMAVERA, VELLETRI, ITALIEN Uppfödare: AURIGEMMA ANDREA, ITALIEN |
|
BIM: |
C.I.B. RU CH FIKRET'S DIEGO DI PELLE Ägare: MARIKA TENHUNEN, NEUVOTON, FINLAND Uppfödare: TENHUNEN MARIKA, FINLAND |
|
CACIB - hane: |
C.I.B. RU CH FIKRET'S DIEGO DI PELLE Ägare: MARIKA TENHUNEN, NEUVOTON, FINLAND Uppfödare: TENHUNEN MARIKA, FINLAND |
|
CACIB - tik: |
FANCYGUN HARD AS A ROCK OF SOBERS Ägare: BITTE AHRENS PRIMAVERA & PIERLUIGI PRIMAVERA, VELLETRI, ITALIEN Uppfödare: AURIGEMMA ANDREA, ITALIEN |
|
CERT - hane: |
C.I.B. RU CH FIKRET'S DIEGO DI PELLE Ägare: MARIKA TENHUNEN, NEUVOTON, FINLAND Uppfödare: TENHUNEN MARIKA, FINLAND |
|
CERT - tik: |
FANCYGUN HARD AS A ROCK OF SOBERS Ägare: BITTE AHRENS PRIMAVERA & PIERLUIGI PRIMAVERA, VELLETRI, ITALIEN Uppfödare: AURIGEMMA ANDREA, ITALIEN |
|
Bästa veteran: |
CIB&CIE DK V-11 FI V-11 NO V-11 NORD UCH SE UCH SE V-10-11-13 WW-10 NUITS CREMA DI CARAMELLA Ägare: HANSÉN YVONNE, ÅLBERGA Uppfödare: HANSÉN YVONNE, JÖNÅKER |
|
BRAQUE D'AUVERGNE |
Antal: 1 |
|
Domare: |
CARLSTRÖM ANN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
DDR CH DK CH(+J) DK CH(U) EE CH LK CH LT CH LV CH NORD V-15 SE JV-15 SE V-15 WILDJANE'S CHATEAU MONTUS XL Ägare: JANETTE BERGSTÈN, ESPOO, FINLAND Uppfödare: BERGSTEN JANETTE, FINLAND |
|
CACIB - tik: |
DDR CH DK CH(+J) DK CH(U) EE CH LK CH LT CH LV CH NORD V-15 SE JV-15 SE V-15 WILDJANE'S CHATEAU MONTUS XL Ägare: JANETTE BERGSTÈN, ESPOO, FINLAND Uppfödare: BERGSTEN JANETTE, FINLAND |
|
BRAQUE DE L'ARIÉGE |
Antal: 1 |
|
Domare: |
CARLSTRÖM ANN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
EA CH EE CH EUW-15 LT CH LU CH LV CH NORD V-15 SE JV-14 SE JV-15 SE V-14 SE V-15 MELDOR-SETT OURAGAN PUISSANT Ägare: JANETTE BERGSTÈN, ESPOO, FINLAND Uppfödare: RENATA OLSZEWSKA, POLEN |
|
CACIB - hane: |
EA CH EE CH EUW-15 LT CH LU CH LV CH NORD V-15 SE JV-14 SE JV-15 SE V-14 SE V-15 MELDOR-SETT OURAGAN PUISSANT Ägare: JANETTE BERGSTÈN, ESPOO, FINLAND Uppfödare: RENATA OLSZEWSKA, POLEN |
|
|
Domare: |
CARLSTRÖM ANN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
JOY DE LA PLAINE MARAT Ägare: NYLANDER MARIE, VISBY Uppfödare: PASTY GILLES, FRANKRIKE |
|
BIM: |
J NORD JV-15 NORD V-15 GRIBSKOVEN'S SLEIPNER Ägare: MÄKITALO ÅSA, KIRUNA Uppfödare: STENHÖJ JÖRGENSEN SÖREN & LENE, DANMARK |
|
CACIB - hane: |
J NORD JV-15 NORD V-15 GRIBSKOVEN'S SLEIPNER Ägare: MÄKITALO ÅSA, KIRUNA Uppfödare: STENHÖJ JÖRGENSEN SÖREN & LENE, DANMARK |
|
CACIB - tik: |
JOY DE LA PLAINE MARAT Ägare: NYLANDER MARIE, VISBY Uppfödare: PASTY GILLES, FRANKRIKE |
|
CERT - tik: |
EUW-15 NO V-15 NORD V-15 SE V-14 VANITY PAULINE Ägare: JANNE GREGERSEN, AULI, NORGE Uppfödare: HJORTH SÖRENSEN G & BERGH H, NO-1816 SKIPTVET |
|
DRENTSCHE PATRIJSHOND |
Antal: 8 |
|
Domare: |
CARLSTRÖM ANN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.E. NO UCH NO V-15 SWE DRENT'S ANDANTE Ägare: OHLS TORE, MOLKOM Uppfödare: IVERSEN EIVOR, PITEÅ |
|
BIM: |
C.I.E. FI V-13 NO UCH NORD V-13 SE V-13 SE V-14 -15 SWE DRENT'S ALLIS Ägare: HÖRFORS ROTESTAM ANNIKA, FLEN Uppfödare: IVERSEN EIVOR, PITEÅ |
|
CACIB - hane: |
C.I.E. NO UCH NO V-15 SWE DRENT'S ANDANTE Ägare: OHLS TORE, MOLKOM Uppfödare: IVERSEN EIVOR, PITEÅ |
|
CACIB - tik: |
C.I.E. FI V-13 NO UCH NORD V-13 SE V-13 SE V-14 -15 SWE DRENT'S ALLIS Ägare: HÖRFORS ROTESTAM ANNIKA, FLEN Uppfödare: IVERSEN EIVOR, PITEÅ |
|
CERT - tik: |
J RENSLINGANS CARMEL Ägare: ERIKSSON KARIN, KUMLA Uppfödare: GILEK ELISABETH, STOCKHOLM |
|
|
Domare: |
THIRLWELL JOHN, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
JWW-14 LV CH WHITE LILY LOFTY Ägare: KATJA VÄKIPARTA, KOUVOLA, FINLAND Uppfödare: WOJCIK-MAKSYMIEC EWA, POLEN |
|
BIM: |
FAIRRAY DOUBLE DUTCH Ägare: PALMQUIST MARIA, VÄNNÄS Uppfödare: SLEEGERS JOHANNES, ITALIEN |
|
CACIB - hane: |
LV CH NATTASET UNFORGETTABLE LOVE Ägare: KATJA VÄKIPARTA, KOUVOLA, FINLAND Uppfödare: PÖLLÄNEN JAANA, FINLAND |
|
CACIB - tik: |
JWW-14 LV CH WHITE LILY LOFTY Ägare: KATJA VÄKIPARTA, KOUVOLA, FINLAND Uppfödare: WOJCIK-MAKSYMIEC EWA, POLEN |
|
Bästa veteran: |
NATTASET DROPPO BELLA Ägare: KATJA VÄKIPARTA, KOUVOLA, FINLAND Uppfödare: PÖLLÄNEN JAANA, FIN-45610 KORIA |
|
GAMMEL DANSK HÖNSEHUND |
Antal: 2 |
|
Domare: |
CARLSTRÖM ANN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
SE V-13 SE V-14 SE VCH NEI'S NIELS AF REXBO Ägare: AULÉN FREDERIKSEN INGEGERD, STOCKHOLM Uppfödare: NEI JESPER, MALÉN NEI ANNA-LENA, KOLSVA |
|
CACIB - hane: |
SE V-13 SE V-14 SE VCH NEI'S NIELS AF REXBO Ägare: AULÉN FREDERIKSEN INGEGERD, STOCKHOLM Uppfödare: NEI JESPER, MALÉN NEI ANNA-LENA, KOLSVA |
|
CERT - hane: |
RICO Ägare: AULÉN FREDERIKSEN INGEGERD, STOCKHOLM Uppfödare: LONE MARGRETHE POULSEN, DANMARK |
|
|
Domare: |
THIRLWELL JOHN, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
BY CH EE CH LV CH GOANGO BLACK JASMINE Ägare: MINNA ALANKO, NUMMELA, FINLAND, FINLAND Uppfödare: HENTUNEN ANNE, FINLAND |
|
BIM: |
GOANGO BLACK I WANT IT ALL Ägare: NINA CALDÉN, HIRVLAX, FINLAND Uppfödare: HENTUNEN ANNE, FINLAND |
|
CACIB - hane: |
GOANGO BLACK I WANT IT ALL Ägare: NINA CALDÉN, HIRVLAX, FINLAND Uppfödare: HENTUNEN ANNE, FINLAND |
|
CACIB - tik: |
BY CH EE CH LV CH GOANGO BLACK JASMINE Ägare: MINNA ALANKO, NUMMELA, FINLAND, FINLAND Uppfödare: HENTUNEN ANNE, FINLAND |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: SUNNY PRIDES Uppfödare: KOJZAR YVONNE, HÖLÖ |
|
IRLÄNDSK RÖD OCH VIT SETTER |
Antal: 3 |
|
Domare: |
THIRLWELL JOHN, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
EE JCH RHOSWENDALE CARDAMOM LADY Ägare: TUOMISALO KATI, FI-01370 VANTAA, FINLAND Uppfödare: TUOMISALO KATI JOHANNA, VANTAA, FINLAND |
|
BIM: |
RHOSWENDALE CHERVIL BOY Ägare: HEIKKINEN MAIJA & TOMMI, FI-04620 MÄNTSÄLÄ, FINLAND Uppfödare: TUOMISALO KATI JOHANNA, VANTAA, FINLAND |
|
CACIB - hane: |
RHOSWENDALE CHERVIL BOY Ägare: HEIKKINEN MAIJA & TOMMI, FI-04620 MÄNTSÄLÄ, FINLAND Uppfödare: TUOMISALO KATI JOHANNA, VANTAA, FINLAND |
|
CACIB - tik: |
EE JCH RHOSWENDALE CARDAMOM LADY Ägare: TUOMISALO KATI, FI-01370 VANTAA, FINLAND Uppfödare: TUOMISALO KATI JOHANNA, VANTAA, FINLAND |
|
IRLÄNDSK RÖD SETTER |
Antal: 52 |
|
Domare: |
BERCHTOLD PETER, ÖSTERRIKE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
DK JV-15 NORD JV-15 FRINAN ENTERTAINING COPPERS Ägare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG Uppfödare: JORMAKKA EIJA & OLLI, FINLAND |
|
BIM: |
EEL GARDEN'S TREASURE TROVE Ägare: LARSSON SUSANNE, VALLENTUNA Uppfödare: SCHÉLE BIRGITTA, LARSSON SUSANNE, VALLENTUNA |
|
CACIB - hane: |
DK JV-15 NORD JV-15 FRINAN ENTERTAINING COPPERS Ägare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG Uppfödare: JORMAKKA EIJA & OLLI, FINLAND |
|
CACIB - tik: |
EEL GARDEN'S TREASURE TROVE Ägare: LARSSON SUSANNE, VALLENTUNA Uppfödare: SCHÉLE BIRGITTA, LARSSON SUSANNE, VALLENTUNA |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. SE V-10 SE V-11 VEUW-16 WW-12 CAEMGEN'S CROSS ANY RIVER Ägare: JOBSE SJOERD, VÄSTERÅS Uppfödare: JOBSE SJOERD, VÄSTERÅS |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: APPLEGROVE Uppfödare: ÅRGARD LENA, NERGÅRD OLOF, UPPSALA |
|
KLEINER MüNSTERLÄNDER |
Antal: 15 |
|
Domare: |
OLOFSSON CARL-MAGNUS - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
GRÅSIDINGENS HUMLA Ägare: BERGQVIST REBECKA, NOSSEBRO Uppfödare: ALMQVIST GILLSTEDT LENA, ENKÖPING |
|
BIM: |
SE V-14 SE V-15 CONTRAMARKENS HATJO Ägare: VESTERLUND ELLEN, BÅLSTA Uppfödare: FOLLSTAM LUNDSTRÖM CARINA, LUNDSTRÖM BENGT, LJUNGBYHED |
|
CACIB - hane: |
SE V-14 SE V-15 CONTRAMARKENS HATJO Ägare: VESTERLUND ELLEN, BÅLSTA Uppfödare: FOLLSTAM LUNDSTRÖM CARINA, LUNDSTRÖM BENGT, LJUNGBYHED |
|
CACIB - tik: |
GRÅSIDINGENS HUMLA Ägare: BERGQVIST REBECKA, NOSSEBRO Uppfödare: ALMQVIST GILLSTEDT LENA, ENKÖPING |
|
CERT - hane: |
NORD JV-15 GRÅSIDINGENS HASSEL Ägare: FRIDÉN RICKARD, UTTRAN Uppfödare: ALMQVIST GILLSTEDT LENA, ENKÖPING |
|
CERT - tik: |
GRÅSIDINGENS HUMLA Ägare: BERGQVIST REBECKA, NOSSEBRO Uppfödare: ALMQVIST GILLSTEDT LENA, ENKÖPING |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: MUNSTERHUSETS Uppfödare: MORGAN ROBIN, LIMHAMN |
|
KORTHÅRIG VORSTEH |
Antal: 30 |
|
Domare: |
OLOFSSON CARL-MAGNUS - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
J HASSELKROGENS YRA Ägare: ERIKSSON ANNE, UPPLANDS VÄSBY Uppfödare: ERIKSSON ERIK, LUNDIN ANNE, UPPLANDS VÄSBY |
|
BIM: |
JWW-10 NORD V-11 SE V-11 SE V-12 WINGMARK'S CESAR Ägare: THORLIN BOSSE, TOSTARED Uppfödare: THORLIN BOSSE, TOSTARED |
|
CACIB - hane: |
JWW-10 NORD V-11 SE V-11 SE V-12 WINGMARK'S CESAR Ägare: THORLIN BOSSE, TOSTARED Uppfödare: THORLIN BOSSE, TOSTARED |
|
CACIB - tik: |
J HASSELKROGENS YRA Ägare: ERIKSSON ANNE, UPPLANDS VÄSBY Uppfödare: ERIKSSON ERIK, LUNDIN ANNE, UPPLANDS VÄSBY |
|
CERT - hane: |
J SE JV-15 PICTAN GIBSON Ägare: ÅBERG PETRA, ÖVERHÖRNÄS Uppfödare: YLIPEKKA TAINA & JUHA, FINLAND |
|
CERT - tik: |
J RÅVATJ XAMSARA Ägare: FORSLUND MARIA, HOLMSUND Uppfödare: FORSLUND MARIA, FORSLUND MAGNUS, HOLMSUND |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. LV CH TAPPIJALAN SEISOVA-ARMIDA Ägare: NINA LEHTOLAMMI, NOKIA, FINLAND Uppfödare: LEHTOLAMMI NINA, FINLAND |
|
LÅNGHÅRIG VORSTEH |
Antal: 3 |
|
Domare: |
OLOFSSON CARL-MAGNUS - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.E. NO V-15 NORD V-15 SE V-11 SE V-13 SE V-15 SLAGHÖKEN'S ELECTRA Ägare: SKINNAR GUNILLA, HUDDUNGEBY Uppfödare: WIDERSTRÖM MARIE, KIMSTAD |
|
CERT - tik: |
HANNI VON AVERBECK Ägare: NORDLUND KRISTINA, AX-22630 LUMPARLAND, ÅLAND Uppfödare: RULLE MARTIN, FINLAND |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. NO V-15 NORD V-15 SE V-11 SE V-13 SE V-15 SLAGHÖKEN'S ELECTRA Ägare: SKINNAR GUNILLA, HUDDUNGEBY Uppfödare: WIDERSTRÖM MARIE, KIMSTAD |
|
|
Domare: |
THIRLWELL JOHN, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
NORD V-15 WEIMPOINT NAUGHTY WIZARD OF OZ Ägare: NÄRHI-JÄÄSKELÄINEN TIINA & TIMO & VARTIAINEN SANNA, FI-79265 PUPONMÄKI, FINLAND Uppfödare: PILATUS KRISTINA, BELGIEN |
|
BIM: |
SUNHOUSE I AM WHAT I AM Ägare: OLSSON BERIT, ÖREBRO Uppfödare: R. MARTIN, STORBRITTANIEN |
|
CACIB - hane: |
NORD V-15 WEIMPOINT NAUGHTY WIZARD OF OZ Ägare: NÄRHI-JÄÄSKELÄINEN TIINA & TIMO & VARTIAINEN SANNA, FI-79265 PUPONMÄKI, FINLAND Uppfödare: PILATUS KRISTINA, BELGIEN |
|
CACIB - tik: |
SUNHOUSE I AM WHAT I AM Ägare: OLSSON BERIT, ÖREBRO Uppfödare: R. MARTIN, STORBRITTANIEN |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. J SE V-11 SE V-12 SUNHOUSE BELIEVE IN SWEDEN Ägare: SÖDERLING ELISABET, ÖREBRO Uppfödare: MR J D & MRS R M C MARTIN, STORBRITANNIEN |
|
SLOVENSKÝ HRUBOSRSTY STAVAC (OHAR) |
Antal: 3 |
|
Domare: |
CARLSTRÖM ANN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.B. & SE UCH EUW-15 J NO V-14 NORD V-14-15 SE JV-12 SE V-12 SE V-13 SE V-15 SE VCH CLASSIC DREAM'S BALD EAGLE Ägare: EKSTRÖM MARTINA, HENÅN Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
BIM: |
J CLASSIC DREAM'S SWEET GIRL OF OONA Ägare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER Uppfödare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
CACIB - hane: |
C.I.B. & SE UCH EUW-15 J NO V-14 NORD V-14-15 SE JV-12 SE V-12 SE V-13 SE V-15 SE VCH CLASSIC DREAM'S BALD EAGLE Ägare: EKSTRÖM MARTINA, HENÅN Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
CERT - tik: |
J CLASSIC DREAM'S SWEET GIRL OF OONA Ägare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER Uppfödare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
|
Domare: |
CARLSTRÖM ANN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
DORIS SPINONE DEL MUCRONE Ägare: STRID CHRISTINA, MARIEFRED Uppfödare: GUERRINI NADIA, ITALIEN |
|
CACIB - tik: |
DORIS SPINONE DEL MUCRONE Ägare: STRID CHRISTINA, MARIEFRED Uppfödare: GUERRINI NADIA, ITALIEN |
|
CERT - tik: |
DORIS SPINONE DEL MUCRONE Ägare: STRID CHRISTINA, MARIEFRED Uppfödare: GUERRINI NADIA, ITALIEN |
|
|
Domare: |
OLOFSSON CARL-MAGNUS - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
SANDCROFT'S IZAK GOLDA OF JARI Ägare: LANDSTEDT JEANETTE, KOLMÅRDEN Uppfödare: LARSSON KERSTIN, LARSSON KJELL, FILIPSTAD |
|
BIM: |
KAYOBA'S LITTLE MISS SUNSHINE Ägare: ÖSTERGREN ANDERS, STOCKHOLM Uppfödare: ANDERSSON ULF, KLOCKRIKE |
|
CACIB - hane: |
SANDCROFT'S IZAK GOLDA OF JARI Ägare: LANDSTEDT JEANETTE, KOLMÅRDEN Uppfödare: LARSSON KERSTIN, LARSSON KJELL, FILIPSTAD |
|
CERT - hane: |
J NO VCH SE V-15 SE VCH BORDROCKS DOUGLAS Ägare: MALMSTEDT ULRIKA, KARLSTAD Uppfödare: BYSTRÖM KAJ, BYSTRÖM ANN MARIE, KARLSTAD |
|
Bästa veteran: |
NOVA GOLD'S ESTER WILLIAMS Ägare: TEGNÉR HURTIG CHRISTINA, NYKÖPING Uppfödare: ADEBRING KERSTIN, ANDERSSON HÅKAN, STALLARHOLMEN |
|
STRÄVHÅRIG VORSTEH |
Antal: 13 |
|
Domare: |
OLOFSSON CARL-MAGNUS - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
J BREVIKENS GÄRDA Ägare: WINDELBERG JAANICE, UDDEVALLA Uppfödare: ERIKSSON AGNETA, HÖÖR |
|
BIM: |
C.I.B. DK&NORD V-12 NORD V-11 NORD V-15 SE&DK UCH TROLLÄNGENS RAGNAR Ägare: ERLANDSSON ANETTE, ÅLED Uppfödare: ERLANDSSON ANETTE, PALM MATTI, ÅLED |
|
CACIB - hane: |
C.I.B. DK&NORD V-12 NORD V-11 NORD V-15 SE&DK UCH TROLLÄNGENS RAGNAR Ägare: ERLANDSSON ANETTE, ÅLED Uppfödare: ERLANDSSON ANETTE, PALM MATTI, ÅLED |
|
CACIB - tik: |
J BREVIKENS GÄRDA Ägare: WINDELBERG JAANICE, UDDEVALLA Uppfödare: ERIKSSON AGNETA, HÖÖR |
|
CERT - tik: |
TROLLÄNGENS NADJA Ägare: VON KRUSENSTIERNA THERÉSE, STALLARHOLMEN Uppfödare: ERLANDSSON ANETTE, PALM MATTI, ÅLED |
|
Bästa veteran: |
FI UCH FI V-10 STEBAS NORA Ägare: VIINIKKA KIMMO, FI-93600 KUUSAMO, FINLAND Uppfödare: ÅKESSON BARBRO, ÅKESSON STEFAN, STENSELE |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: TROLLÄNGENS Uppfödare: ERLANDSSON ANETTE, PALM MATTI, ÅLED |
|
UNGERSK VIZSLA, KORTHÅRIG |
Antal: 6 |
|
Domare: |
THIRLWELL JOHN, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.E. DK V-14 FI UCH J SE V-14 SE V-15 ROUGHSHOOT CASPER OF SWEDEN Ägare: OLSSON BERIT, ÖREBRO Uppfödare: MRS S 6 MR J BERGIN, STORBRITANNIEN |
|
BIM: |
J NORD JV-15 NORD V-15 HALSTON EVERLASTING CHOICE Ägare: WIK CATARINA, OLOFSTORP Uppfödare: NACSA AGNES, UNGERN |
|
CACIB - hane: |
DK JV-15 DK V-15 NO JV-15 NO V-15 NORD V-15 ROUGHSHOOT I'M ON FIRE Ägare: SISSEL JERVE, OSLO, NORGE Uppfödare: BERGIN S. & J., ENGLAND |
|
CACIB - tik: |
J NORD JV-15 NORD V-15 HALSTON EVERLASTING CHOICE Ägare: WIK CATARINA, OLOFSTORP Uppfödare: NACSA AGNES, UNGERN |
|
CERT - tik: |
J NORD JV-15 NORD V-15 HALSTON EVERLASTING CHOICE Ägare: WIK CATARINA, OLOFSTORP Uppfödare: NACSA AGNES, UNGERN |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. DK V-14 FI UCH J SE V-14 SE V-15 ROUGHSHOOT CASPER OF SWEDEN Ägare: OLSSON BERIT, ÖREBRO Uppfödare: MRS S 6 MR J BERGIN, STORBRITANNIEN |
|
UNGERSK VIZSLA, STRÄVHÅRIG |
Antal: 1 |
|
Domare: |
THIRLWELL JOHN, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
NORD V-15 SE JV-13 SE V-14 SE V-15 AMBERPOINTS RED RUBY Ägare: BJURLERSTAM DARBERG LOUISE, VATTHOLMA Uppfödare: FREDÉN MARIE, SKUTSKÄR |
|
CACIB - tik: |
NORD V-15 SE JV-13 SE V-14 SE V-15 AMBERPOINTS RED RUBY Ägare: BJURLERSTAM DARBERG LOUISE, VATTHOLMA Uppfödare: FREDÉN MARIE, SKUTSKÄR |
|
CERT - tik: |
NORD V-15 SE JV-13 SE V-14 SE V-15 AMBERPOINTS RED RUBY Ägare: BJURLERSTAM DARBERG LOUISE, VATTHOLMA Uppfödare: FREDÉN MARIE, SKUTSKÄR |
|
WEIMARANER, KORTHÅRIG |
Antal: 19 |
|
Domare: |
CARLSTRÖM ANN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.E. DK V-15 NORD JV-12 NORD V-12 SE JV-12 SE V-13-14-15 SE VCH WARRIOR'S SONG IMPERIUM STAR Ägare: SPÅNGBERG JEANETTE, BORGVIK Uppfödare: WALKOWSKA PAULINA, POLEN |
|
BIM: |
LOCKFÅGELNS BARBERA D'ALBA ELENA Ägare: KÄLLBERG MIA, SALA Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
CACIB - hane: |
C.I.E. DK V-15 NORD JV-12 NORD V-12 SE JV-12 SE V-13-14-15 SE VCH WARRIOR'S SONG IMPERIUM STAR Ägare: SPÅNGBERG JEANETTE, BORGVIK Uppfödare: WALKOWSKA PAULINA, POLEN |
|
CACIB - tik: |
LOCKFÅGELNS BARBERA D'ALBA ELENA Ägare: KÄLLBERG MIA, SALA Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. DK V-12 NORD V-09 NORD VV-15 SE VCH VEUW-15 LOCKFÅGELNS KLÖVER DAM Ägare: KÄLLBERG MIA, SALA Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
Bästa avelsgrupp: |
FI JV-09 J NORD JV-09 SE V-12 SE V-13 SE VCH LOCKFÅGELNS LOTUS ELITE Ägare: EDÉN EVELINA, TOBO Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: LOCKFÅGELNS Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
WEIMARANER, LÅNGHÅRIG |
Antal: 9 |
|
Domare: |
CARLSTRÖM ANN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.E. DK V-13 NO V-14 NORD V-15 SE JV-13 SE V-13 LOCKFÅGELNS DODGE VICTORY Ägare: KÄLLBERG MIA, SALA Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
BIM: |
J WEIMSTARS FAMOUS CAT AF ISOLDA Ägare: SVENSSON SARA, MÖLNDAL Uppfödare: SVENSSON SARA, MÖLNDAL |
|
CACIB - hane: |
C.I.E. DK V-13 NO V-14 NORD V-15 SE JV-13 SE V-13 LOCKFÅGELNS DODGE VICTORY Ägare: KÄLLBERG MIA, SALA Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
CACIB - tik: |
J WEIMSTARS FAMOUS CAT AF ISOLDA Ägare: SVENSSON SARA, MÖLNDAL Uppfödare: SVENSSON SARA, MÖLNDAL |
|
CERT - hane: |
SE VCH CLASSIC DREAM'S MIRACLE NO TWO Ägare: DAHLBOM LAILA, ODENSVI Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
CERT - tik: |
J WEIMSTARS FAMOUS CAT AF ISOLDA Ägare: SVENSSON SARA, MÖLNDAL Uppfödare: SVENSSON SARA, MÖLNDAL |
|
Bästa veteran: |
C.I.B. & C.I.E. EE CH FI UCH FR CH NORD UCH NORD V-08 NORD V-09 NORD V-10 NORD V-14 NORD V-15 SE UCH SE VCH WW-10 WW-11 WW-13 WW-14 CLASSIC DREAM'S HAZEL GROUSE Ägare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|